vrtulnik vrtulnik vrtulnik
back next
vrtulnik
Vrtulníky

Robinson R44 je čtyřmístný lehký vrtulník vyráběný od roku 1992 americkou společností Robinson Helicopter Company. Robinson R44 vychází konstrukčně z menšího dvoumístného modelu Robinson R22 a je vybaven hydraulickými systémy pro řízení letu. Prototyp poprvé vzlétl 31. března 1990. Model Robinson R44 získal certifikaci FAA v prosinci 1992 a první dodávky zákazníkům byly zahájeny v lednu 1993.

 

Robinson R22 je jednomotorový lehký vrtulník s dvoulistým hlavním rotorem a dvoulistým vyrovnávacím tlačným rotorem. Vrtulník je běžně dodáván s ližinovým podvozkem, ale námořní verze mohou disponovat také plováky. První prototyp byl vyroben jako R22 a brzy poté byl následován dalšími verzemi R22 HP, R22 Alpha, R22 Beta a R22 Beta II. Verze R22 HP byla vybavená motorem Lycoming 0-320-B2C o výkonu 160 koní a překonala tak verzi R22 o 10 koní (7,5 kW). Verze R22 Alpha disponovala upravenými ližinami na podvozku, které zlepšily jak přístupnost kokpitu pro osádku vrtulníku, tak také stabilitu stroje na zemi i při letu v nízké nadmořské výšce s osádkou na palubě. Verze R22 Beta měla zvýšený počet otáček motoru a volitelně bylo možno vybavit vrtulník brzdou rotoru a doplňkovou palivovou nádrží. Baterie byla přemístěna z přední části vrtulníku do zadní části poblíž motoru, čímž se zlepšila stabilita stroje. Tato verze byla nabízená jako cvičný letoun a s doplňkovými plováky byla prodávána jako R22 Mariner určený pro armádní a policejní účely. Verze R22 Beta II byla vybavena novým motorem Lycoming 0-360 z odlehčených materiálů. To umožnilo manipulovat se strojem snáze ve vyšších nadmořských výškách, a tak byl tento stroj určen především pro lety nad hladinou moře. Vrtulníky Robinson R22 se staly vývojovým předchůdcem většího modelu Robinson R44.

Zajistíme vám kompletní servis pro vaše individuální i firemní lety. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem je náš tým schopen uspokojit vaše specifické požadavky a optimalizovat efektivitu provozu vrtulníku na vámi zvolené lokaci. Nechte se povznést nad realitu všedního dne na vaší oslavě nebo kulturně sportovní akci. Nebo se nechte pohodlně a rychle odvézt za vaším obchodním partnerem.

TOPlist